Kam směřujeme - diskuse

Než se zúčastníte diskuse,přečtěte si prosím kodex tohoto webu.Po vstupu do diskuse dáváte najevo,že jste tento kodex četli a souhlasíte s ním.Děkuji.


Diskusní téma: Kam směřujeme-budoucnost lidstva

Datum: 17.02.2015

Vložil: zdenka Tomkova

Titulek: naše česká zem

Přemýšlím o tom už dlouho, jak si sami ničíme naši zemi,jak jsme k sobě bezcitní,zmizela ochota si vzájemně pomáhat.Nejhorší jsou ty drogy.Co mladých lidí bez práce se potuluje po ulicích,a vláda jim jde příkladem.Už jsme na tom tak, že se bojíme,už se nesmějeme jen přežíváme. Odchod do důchodu je stále problém,nebot kdo dělá manuální práci jako já celých 40let už v 57letech je to nad lidské síly,a ještě vám dají v práci najevo,když na to nestačíte odejděte nebo si najděte lehčí. JE zapotřebí v této zemi udělat pořádek na který doplácí obyčejný lid.Nikdo se nikde nedovolá .Potřebujeme opravdovou demokracii ne falešnou. Chci opět žít v české republice,kde nám nebudou velet cizinci a ještě nám poroučet.Chci aby naše děti a vnoučata pocítili opět teplo domova bez drog a násilí. Aby nám exekuce nebrali to co díky nezaměstnanosti není v našich silách zaplatit.Abychom se nemuseli bát a opravdově žít jako kdysi.

Odpovědět

—————

Datum: 20.06.2013

Vložil: Miroslav Balla

Titulek: Volby, parlament a vláda.

Výběr stran při volbách. Volič vybírá pouze ze stran o kterých slyší, nebo čte 4 roky. Další strany mají malou propagaci v mediích, protože ty už mají strany v parlamentu rozdělené. Navrhuji, aby konečně národ otevřel oči a voli ty strany co nejsou v parlamentu. V případě, že např. ODS,ČSSD a další v parlamentu neměly dostatečné % do vstupu do parlamentu, kdo zaplatí jejich stamilionové částky na kampaň, když ne stát. Každé volby jim vše zaplatí a zato kradou až to hučí. Udělejte si seznam lidí v parlamentu 90% jich tam je od 89, když neumřeli, nebo nedostali trafiku tak jsou tam dodnes. Je to zvláštní jak jsou lidi neteční k dnešnímu stavu. Tleskaj když někam vlítne policie, ale přitom je to jenom výměna zloděje. Jsem zhnusen stavem v našem státě.

Odpovědět

—————

Datum: 30.04.2011

Vložil: Sasin

Titulek: Volit myšlenky, nikoli zastupitele

Občanům odstrčeným od vměšování do svých veřejných věcí se předestírá světlá a zářná budoucnost zastupitelskými institucemi. Opak je pravdou.

Občany vykradeného státu zachrání jen fungující přímá sdílená demokracie bez existence prezidenta, parlamentu, vlády a zastupitelských institucí. Namísto úřadu Vlády České republiky může postačit úřednický kabinet, bez vlivu politických stran. Institut prezidenta republiky je naprostý přežitek ( demokratický apendix ). Parlament nahradit pouze Senátem ČR. Veškerá nekonsenzuální rozhodnutí ve státě budou prováděna přímým hlasováním občanů na lokálních, regionálních i celostátních úrovních, buďto hlasováním přítomných, či zasláním hlasovací sms, případně e-mailu (e-demokracie).

Strana se stala vládou a to je špatně. K vykonávání vůle občanů je potřeba vytvořit podmínky, tak aby moc k provedení návrhů vznikla až hlasováním obyvatelstva. Úřednícký vládní kabinet jen přesně provede úkol s úredníky v definitívě, tak jako by to dělal pod taktovkou politiků. Činnost kabinetu by mělo být možné kontrolovat online.

Taková demokracie by mohla být tříúrovňová, místní , zemská, celonárodní. Návrhy by měl mít možnost podávat každý občan, páč každý má díl moci, jinak obvyklým způsobem. Pokud návrh nedosáhne potřebný počet hlasů, jede se podle plánu. Zahraniční politika vychází z konsensu a ústavy obyvatel, rozporné body nebo další návrhy se projednají na základě počtu hlasů. Plán investic vznikne z plánu potřeb. Plán potřeb vznikne z diskusí a návrhů obyvatelstva či senátu, spolků atd. Jde o systém, stroj pro výkon vůle lidí. Opravdový nástroj demos-kracie.

P.S. Slyšeli jste už o tom, že lidi jsou hloupý a tupý dav, který lze řídit jedině stranickými sekretariáty ? A slyšeli jste, že ten kdo vás má nejraději nejste vy, ale strana ? :-)))

https://www.world-wide-democracy.net/index.php

https://www.povstalecka-snemovna.cz/?page_id=133

https://www.zive.sk/Spravy/sc-30-a-291013/default.aspx

https://sw.gurroa.cz/eps21.php

Odpovědět

—————

Datum: 16.12.2010

Vložil: František Němec

Titulek: Jak to vidí

Dnes 16. 12. 2010 v pořadu "Jak to vidí" pane Nef, vaše hodnocení kauzy Drobil a Wikilip bylo pro mne fantastiké, pravdivé a i použitím slovních výrazů bez obezliček nesmírně nadějné, že jsou lidé, kteří mají zdravý selský rozum.

Odpovědět

—————

Datum: 13.07.2010

Vložil: Váš Provokus

Titulek: Proč si lámat hlavu

Musím tady říct, že se mám rád a dělám vše pro to,abych se měl dobře.Žiju přítomností a to je pro mne rozhodující.Minulost a budoucnost je pro mne nevýznamná.Mam co jíst, pít, užívám si života a to co se děje kolem mě, je pro mne okrajové.Myslím, že v přítomnosti se člověk realizuje, dává smysl svému konání a rozhoduje se v konkrétních případech.
Tak proč nějaké dalekosáhlé rozpravy o tom , co bude,kam stejně nejde dohlédnout.
Je spousta vizionářských tlachalů, kteří došli k poznání pravdy a ti jsou oslavováni jako vůdci,kteří za mě všechno vyřeší,zařídí a připraví mi podmínky,abych si mohl užívat.
No a na závěr.
Kdybych někdy s něčím nesouhlasil, chtěl něco změnit,chtěl se vzbouřit, na světě je to od nepaměti zařízeno tak,že mocní tohoto světa mají schopnosti a propracované strategie,jak ovládat své stádo i když my si myslíme, že žijeme v demokracii.

Odpovědět

—————